Blog

Jak pożegnać się z dzieckiem w pierwszych dniach w przedszkolu?

Rozstanie z dzieckiem, które zaczyna swoją przygodę w przedszkolu, może być bardzo trudne. Wiele dzieci bowiem obawia się długotrwałego rozłączenia z mamą lub tatą. Mimo iż z czasem maluch zaprzyjaźnia się z nowym miejscem, na początku zwykle pojawiają się problemy. Dowiedz się, jak pomóc dziecku w pożegnaniu!

Czytaj dalej

Jak prawidłowo budować relacje z dzieckiem?

Wychowywanie dziecka to jedno, a budowanie z nim więzi to drugie. Oba te aspekty są niezwykle ważne, jednak można pokusić się o teorię, że drugi z nich jest nieco trudniejszy do zrealizowania.

Czytaj dalej

Kiedy należy zacząć uczyć dziecko samodzielności?

Wychowywanie dziecka bez wątpienia jest niezwykle trudne. Młodzi rodzice często nie wiedzą, jak wspomagać rozwój malucha i w jakim momencie najlepiej zacząć uczyć go samodzielności. Naturalnie nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników, a także posiąść odpowiednią wiedzę, która umożliwi wdrażanie zmian.

Czytaj dalej

Jak wyglądają zajęcia z Cyber Okiem dla dzieci niemówiących?

Każdy rodzic chce dla swojego malucha jak najlepiej. Z tego względu wybór odpowiedniego przedszkola okazuje się szczególnie ważny. Jest to bowiem miejsce, w którym dziecko powinno nie tylko przyjemnie spędzać czas, ale także rozwijać się. Szczególną opieką powinny być objęte maluchy niemówiące, a także borykające się z wszelkimi problemami z komunikacją.

Czytaj dalej

Przedszkole niepubliczne a program nauczania

Wybór przedszkola to dla każdego rodzica poważna decyzja, którą należy podjąć rozważnie, mając na uwadze program nauczania, jaki realizuje dane przedszkole, ponieważ metoda edukacji ma bezpośredni wpływ na rozwój dziecka. W poniższym artykule przedstawiamy zagadnienia programu nauczania w przedszkolach niepublicznych.

Czytaj dalej

Jak rozwijać talenty u dzieci?

Każde dziecko w pewnym momencie swojego życia przejawia ponadprzeciętne zachowania, predyspozycje i zdolności, będące sygnałem świadczącym o kiełkującym talencie. Zadaniem rodziców jest jego dostrzeżenie i co najważniejsze jego późniejsze rozwijanie zgodnie z potrzebami oraz możliwościami pociechy. W powyższym artykule podpowiadamy, w jaki sposób wspomóc rozwój talentów i pasji dziecka.

Czytaj dalej

Jak powinien wyglądać język angielski dla przedszkolaków?

W początkowych latach edukacji dziecka najważniejsze jest budowanie u niego pozytywnego nastawienia do nauki oraz rozwijanie naturalnej ciekawości świata, w sposób zgodny z jego predyspozycjami, zainteresowaniami oraz potrzebami. Zatem jak powinny wyglądać lekcje angielskiego w przedszkolu? W powyższym artykule odpowiadamy na to pytanie.

Czytaj dalej