Blog

Przedszkole niepubliczne a program nauczania

Wybór przedszkola to dla każdego rodzica poważna decyzja, którą należy podjąć rozważnie, mając na uwadze program nauczania, jaki realizuje dane przedszkole, ponieważ metoda edukacji ma bezpośredni wpływ na rozwój dziecka. W poniższym artykule przedstawiamy zagadnienia programu nauczania w przedszkolach niepublicznych.

Czytaj dalej

Jak rozwijać talenty u dzieci?

Każde dziecko w pewnym momencie swojego życia przejawia ponadprzeciętne zachowania, predyspozycje i zdolności, będące sygnałem świadczącym o kiełkującym talencie. Zadaniem rodziców jest jego dostrzeżenie i co najważniejsze jego późniejsze rozwijanie zgodnie z potrzebami oraz możliwościami pociechy. W powyższym artykule podpowiadamy, w jaki sposób wspomóc rozwój talentów i pasji dziecka.

Czytaj dalej

Jak powinien wyglądać język angielski dla przedszkolaków?

W początkowych latach edukacji dziecka najważniejsze jest budowanie u niego pozytywnego nastawienia do nauki oraz rozwijanie naturalnej ciekawości świata, w sposób zgodny z jego predyspozycjami, zainteresowaniami oraz potrzebami. Zatem jak powinny wyglądać lekcje angielskiego w przedszkolu? W powyższym artykule odpowiadamy na to pytanie.

Czytaj dalej