Kadra

 

Dyrektor

Neurologopeda

dyrektor przedszkola maliwielcy

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, w 2001 roku ukończyła podyplomowe studia w zakresie Logopedii a w 2007 roku studia w zakresie Neurologopedii na UMCS w Lublinie.  Brała udział w  licznych warsztatach i szkoleniach (m.in. z Kinezjologii, Dyna-Lingua M.S., Krakowskiej, Werbo-tonalnej, MFS, treningu słuchowego F. Warnkego, MDK, Ustno-twarzowej terapii regulacyjnej, OPT, masaży usprawniających, komunikacji alternatywnej).

Praktykę zawodową zdobywała między innymi w przedszkolach masowych i integracyjnych, szkole podstawowej jako wychowawca, nauczyciel, pedagog, logopeda. Wiele lat współpracowała z Ośrodkiem Wczesnej Interwencji w Poznaniu, Ginekologiczno-Położniczym  Szpitalem Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Wojewódzkim Szpitalem-Oddział Rehabilitacji Neurologicznej w Kiekrzu oraz Uniwersytetem  im. Adama Mickiewicza na  Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu.

Od 12 lat prowadzi własny gabinet logopedyczny i współpracuje z kilkoma przedszkolami specjalnymi, Ośrodkiem szkoleniowo-doradczym Edulabor- w Kaliszu, Wyższą Szkołą Edukacji i Terapii w Poznaniu,  Collegium Da Vinci, WSB w których pełni funkcję Kierownika Merytorycznego Logopedii.

Zainteresowania naukowe oscylują wokół diagnostyki i terapii osób z zaburzeniami neurologicznymi, poszukiwań skutecznych, indywidualnie dobranych metod dla tych osób.

Autorka książki „Twórcze lekcje” oraz licznych publikacji o tematyce mieszczącej się w obszarze wyżej wymienionych zainteresowań m.in. w publikacji UAM – „Mowa w przestrzeni publicznej”.

Jej motto życiowe to: ”Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości”.

 

Angelika Wencel

Zastępca dyrektora

Mam na imię Angelika, jestem licencjonowanym fizjoterapeutą oraz magistrem wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Pracuję na co dzień z dziećmi z niepełnosprawnością, co sprawia mi ogromną radość. Możliwość skutecznej pomocy daje mi poczucie spełnienia. Każdy mały sukces mojego wychowanka staje się również i moim sukcesem zawodowym. Zamierzam wciąż podnosić swoje kwalifikacje na kierunku integracji sensorycznej, aby jeszcze bardziej móc pomagać swoim milusińskim.

Prywatnie jestem mamą Franka. Wolny czas spędzam z swoją rodziną na różnych aktywnościach: spacerując, jeżdżąc rowerem czy biegając.

 

Bożena Mikurda

Jestem nauczycielem wspomagającym  w grupie Pani Angeliki. Ukończyłam studium nauczycielskie i pracowałam z dziećmi sześcioletnimi w przedszkolu. Praca z dziećmi niepełnosprawnymi to wyzwanie któremu pragnę sprostać. Kocham dzieci i cieszą mnie ich małe i duże sukcesy w rozwoju i nauce. Moje hobby to spacery i książki.

 

Sylwia Bujak 

W swojej pracy kieruję się przede wszystkim indywidualnym podejściem do każdego dziecka. Staram się zaspokajać jego potrzeby, zapewnić poczucie bezpieczeństwa oraz wspierać w pokonywaniu codziennych trudności. W kontaktach z dziećmi niepełnosprawnymi zależy mi na stworzeniu atmosfery pełnej zrozumienia, akceptacji i życzliwości.

Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje i pogłębiam wiedzę, uczestnicząc w kursach, warsztatach, szkoleniach.

Prywatnie: dumna mama, właścicielka trzech kotów, miłośniczka podróży, nieuleczalnie zakochana w Sardynii.

 

Maria Biniszkiewicz

Jestem nauczycielem języka angielskiego i asystentką w grupie Pani Moniki. Mieszkałam w Wielkiej Brytanii 12 lat, dzięki temu dzielę się z dziećmi moim talentem do języka angielskiego. Metodę Montessori poznałam 3 lata temu, przez ten czas zrobiłam szkolenia i kursy. Bywałam w innych przedszkolach montessiorańskich gdzie zdobywałam dalszą wiedzę o tej metodzie. Kocham dzieci i bardzo radują mnie ich sukcesy jakie zdobywają w naszym przedszkolu.

Moje hobby to jazda konno i spacery.

Monika Flaczyk

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna. Ukończyłam również studia podyplomowe ze specjalności Oligofrenopedagogika oraz studia podyplomowe ze specjalności Metoda Montessori w przedszkolu i szkole.

Swoją przygodę w przedszkolu prowadzonym metodą Montessori rozpoczęłam jedenaście lat temu. W nurcie montessoriańskim szczególnie urzekło mnie zindywidualizowane podejście do dziecka, podkreślenie roli samodzielności w działaniu oraz dostrzeżenie korzyści płynących z przebywania w grupie dzieci w różnym wieku.

Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Jest dla mnie również ciekawym wyzwaniem, ale jednocześnie źródłem nowych doświadczeń, ciągłych inspiracji i przemyśleń.

W wolnych chwilach chodzę na spacery lub czytam kryminały. Uwielbiam podróżować i zwiedzać różne zakątki naszej Polski.

 

Ewa Tunia

Ukończyłam studia na Uniwersytecie im.Adama Mickiewicza w Poznaniu ze specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. W ubiegłym roku wróciłam do Polski po prawie 15letniej nieobecności. W czasie mojej przygody za granicą zdobyłam spore doświadczenie w pracy z dziećmi przedszkolnymi ale także szkolnymi. Pracowałam w kilku przedszkolach a także w placówce montessoriańskiej przygotowującej zarówno młodsze dzieci przedszkolne jak i starsze do dalszej drogi edukacyjnej.

Miałam również możliwość pracy z dziećmi z różnymi możliwościami rozwojowymi były to dzieci autystyczne, z zespołem Aspergera, dzieci niepełnosprawne, z zespołem Downa, a także dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, dzieci różnych narodowości. Placówki te opierały swój statut na integracji zarówno dzieci zdrowych jak i chorych oraz dzieci mówiących w najróżniejszych językach świata. Od ponad roku pracuję z dziećmi autystycznymi jako nauczyciel wspomagający,  a także jako nauczyciel języka angielskiego w grupie dzieci zdrowych.

Prywatnie jestem mamą dwójki chłopców w wieku szkolnym, którzy dają mi na co dzień mnóstwo energii i pasji do pracy z innymi dziećmi. Jestem osobą energiczną uwielbiam gdy dużo się dzieje nie znoszę nudy, dlatego praca ta daje mi ogromne pole manewru i niezwykłą radość każdego dnia.

Dorota Mikołajczak

Mam na imię Dorota, studiowałam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza Filologie polską, specjalność nauczycielską. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Z chęcią wciąż poszerzam swoją wiedze pedagogiczną, kształcąc się w zakresie pedagogiki przedszkolnej.

Jestem również szczęśliwą mamą trojki dzieci, dla których często pisze własne bajki. W wolnych chwilach biegam po leśnych ścieżkach, zdobywam górskie szczyty i czytam książki.

Współpracujemy też ze specjalistami, którzy prowadzą u nas zajęcia dodatkowe:

  • Joanna Malińska: zajęcia ruchowe „Młode Orły”
  • Patrycja Kosno-Frąckowiak: zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, tyflopedagog
  • Natalia Hoffmann-Pawlak: zajęcia muzykoterapii, psycholog
  • Ewa Grzelak: komunikacja alternatywna, Mówik
  • Magdalena Magierska-Krzysztoń: surdologopeda
  • Agnieszka Grzegorzewska: Integracja Sensoryczna
  • Małgorzata Dziendziura: Neurologopeda, terapeuta karmienia (neurologopeda-mdz.pl)