Kadra

 

Dyrektor

Neurologopeda

dyrektor przedszkola maliwielcy

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, w 2001 roku ukończyła podyplomowe studia w zakresie Logopedii a w 2007 roku studia w zakresie Neurologopedii na UMCS w Lublinie.  Brała udział w  licznych warsztatach i szkoleniach (m.in. z Kinezjologii, Dyna-Lingua M.S., Krakowskiej, Werbo-tonalnej, MFS, treningu słuchowego F. Warnkego, MDK, Ustno-twarzowej terapii regulacyjnej, OPT, masaży usprawniających, komunikacji alternatywnej).

Praktykę zawodową zdobywała między innymi w przedszkolach masowych i integracyjnych, szkole podstawowej jako wychowawca, nauczyciel, pedagog, logopeda. Wiele lat współpracowała z Ośrodkiem Wczesnej Interwencji w Poznaniu, Ginekologiczno-Położniczym  Szpitalem Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Wojewódzkim Szpitalem-Oddział Rehabilitacji Neurologicznej w Kiekrzu oraz Uniwersytetem  im. Adama Mickiewicza na  Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu.

Od 12 lat prowadzi własny gabinet logopedyczny i współpracuje z kilkoma przedszkolami specjalnymi, Ośrodkiem szkoleniowo-doradczym Edulabor- w Kaliszu, Wyższą Szkołą Edukacji i Terapii w Poznaniu,  Collegium Da Vinci, WSB w których pełni funkcję Kierownika Merytorycznego Logopedii.

Zainteresowania naukowe oscylują wokół diagnostyki i terapii osób z zaburzeniami neurologicznymi, poszukiwań skutecznych, indywidualnie dobranych metod dla tych osób.

Autorka książki „Twórcze lekcje” oraz licznych publikacji o tematyce mieszczącej się w obszarze wyżej wymienionych zainteresowań m.in. w publikacji UAM – „Mowa w przestrzeni publicznej”.

Jej motto życiowe to: ”Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości”.

 

Angelika Wencel

 

Mam na imię Angelika, jestem licencjonowanym fizjoterapeutą oraz magistrem wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Pracuję na co dzień z dziećmi z niepełnosprawnością, co sprawia mi ogromną radość. Możliwość skutecznej pomocy daje mi poczucie spełnienia. Każdy mały sukces mojego wychowanka staje się również i moim sukcesem zawodowym. Zamierzam wciąż podnosić swoje kwalifikacje na kierunku integracji sensorycznej, aby jeszcze bardziej móc pomagać swoim milusińskim.

Prywatnie jestem mamą Franka. Wolny czas spędzam z swoją rodziną na różnych aktywnościach: spacerując, jeżdżąc rowerem czy biegając.

 

Bożena Mikurda

Jestem nauczycielem wspomagającym  w grupie Pani Angeliki. Ukończyłam studium nauczycielskie i pracowałam z dziećmi sześcioletnimi w przedszkolu. Praca z dziećmi niepełnosprawnymi to wyzwanie któremu pragnę sprostać. Kocham dzieci i cieszą mnie ich małe i duże sukcesy w rozwoju i nauce. Moje hobby to spacery i książki.

 

Agnieszka Nowak 

W swojej pracy kieruję się przede wszystkim indywidualnym podejściem do każdego dziecka. Staram się zaspokajać jego potrzeby, zapewnić poczucie bezpieczeństwa oraz wspierać w pokonywaniu codziennych trudności. W kontaktach z dziećmi niepełnosprawnymi zależy mi na stworzeniu atmosfery pełnej zrozumienia, akceptacji i życzliwości.

Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje i pogłębiam wiedzę, uczestnicząc w kursach, warsztatach, szkoleniach.

 

Maria Biniszkiewicz

Jestem nauczycielem języka angielskiego i asystentką w grupie Pani Moniki. Mieszkałam w Wielkiej Brytanii 12 lat, dzięki temu dzielę się z dziećmi moim talentem do języka angielskiego. Metodę Montessori poznałam 3 lata temu, przez ten czas zrobiłam szkolenia i kursy. Bywałam w innych przedszkolach montessiorańskich gdzie zdobywałam dalszą wiedzę o tej metodzie. Kocham dzieci i bardzo radują mnie ich sukcesy jakie zdobywają w naszym przedszkolu.

Moje hobby to jazda konno i spacery.

Monika Flaczyk

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna. Ukończyłam również studia podyplomowe ze specjalności Oligofrenopedagogika oraz studia podyplomowe ze specjalności Metoda Montessori w przedszkolu i szkole.

Swoją przygodę w przedszkolu prowadzonym metodą Montessori rozpoczęłam jedenaście lat temu. W nurcie montessoriańskim szczególnie urzekło mnie zindywidualizowane podejście do dziecka, podkreślenie roli samodzielności w działaniu oraz dostrzeżenie korzyści płynących z przebywania w grupie dzieci w różnym wieku.

Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Jest dla mnie również ciekawym wyzwaniem, ale jednocześnie źródłem nowych doświadczeń, ciągłych inspiracji i przemyśleń.

W wolnych chwilach chodzę na spacery lub czytam kryminały. Uwielbiam podróżować i zwiedzać różne zakątki naszej Polski.

 

Ewa Tunia

Ukończyłam studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ze specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. W ubiegłym roku wróciłam do Polski po prawie 15letniej nieobecności. W czasie mojej przygody za granicą zdobyłam spore doświadczenie w pracy z dziećmi przedszkolnymi ale także szkolnymi. Pracowałam w kilku przedszkolach a także w placówce montessoriańskiej przygotowującej zarówno młodsze dzieci przedszkolne jak i starsze do dalszej drogi edukacyjnej.

Miałam również możliwość pracy z dziećmi z różnymi możliwościami rozwojowymi były to dzieci autystyczne, z zespołem Aspergera, dzieci niepełnosprawne, z zespołem Downa, a także dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, dzieci różnych narodowości. Placówki te opierały swój statut na integracji zarówno dzieci zdrowych jak i chorych oraz dzieci mówiących w najróżniejszych językach świata. Od ponad roku pracuję z dziećmi autystycznymi jako nauczyciel wspomagający,  a także jako nauczyciel języka angielskiego w grupie dzieci zdrowych.

Prywatnie jestem mamą dwójki chłopców w wieku szkolnym, którzy dają mi na co dzień mnóstwo energii i pasji do pracy z innymi dziećmi. Jestem osobą energiczną uwielbiam gdy dużo się dzieje nie znoszę nudy, dlatego praca ta daje mi ogromne pole manewru i niezwykłą radość każdego dnia.

 

Sylwia Marciniak

Jestem głównym nauczycielem w grupie Zielonej. Praca z dziećmi niepełnosprawnymi daje mi wiele satysfakcji oraz poczucie spełnienia zawodowego. Cały czas podnoszę swoje kwalifikację, abym mogła lepiej sprostać zaspokojeniu potrzeb moich podopiecznych.

Moje hobby to motocykle. Nie lubię nudy, adrenalina dodaje mi energii. Uwielbiam górskie wędrówki. W wolnych chwilach  czytam książki.
Moje motto życiowe: „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.” A. Einstein.

 

Paulina Knapp

Mam na imię Paulina. Jestem nauczycielem wspomagającym w grupie Pomarańczowej. Praca z dziećmi to dla mnie zaszczyt, patrzeć jak się rozwijają wielkie szczęście. Ciągle podwyższam swoje kwalifikacje. Skończyłam kurs obsługi komory hiperbarycznej, którą obsługuję w naszym przedszkolu na Jana Pawła II.
Prywatnie pasjonatka podróży.
Justyna Szafraniak

Mam na imię Justyna i pracuję na stanowisku pomocy nauczyciela. Kocham dzieci i jestem wrażliwa na ich potrzeby, chętnie przytulę i udzielę im wszelkiego wsparcia. W swojej pracy kieruję się życzliwością i wyrozumiałością. Przedszkolaki zawsze mogą liczyć na moją pomocną dłoń. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci, najmłodsza córka jest trzyletnim wulkanem energii. Cenię sobie życie rodzinne. W wolnych chwilach jeżdżę rowerem oraz poddaję się kulinarnej pasji.

 

Współpracujemy też ze specjalistami, którzy prowadzą u nas zajęcia dodatkowe:

  • zajęcia ruchowe „Akademia Ruchu Zvinna”
  • Patrycja Kosno-Frąckowiak: zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, tyflopedagog, SI, pedagog specjalny
  • Natalia Hoffmann-Pawlak: zajęcia muzykoterapii, psycholog
  • Magdalena Magierska-Krzysztoń: surdologopeda
  • Małgorzata Dziendziura: neurologopeda, terapeuta karmienia (neurologopeda-mdz.pl)
  • Jan Kulczak, Joanna Sokół, Dorota Mikołajczak: logopedzi
  • Agnieszka Grzegorzewska: TUS
  • REH-MED Krobia: hipoterapia