Dlaczego warto posłać dziecko do przedszkola integracyjnego?

Dbanie o prawidłowy rozwój dziecka zawsze jest dla rodzica sprawą priorytetową. Jedną z ważniejszych decyzji jest wybór przedszkola, które zapewni optymalne warunki do rozwoju emocjonalnego oraz społecznego malucha. Placówki integracyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Sprawdź dlaczego!

Przedszkole integracyjne – wyjątkowe miejsce dla wszystkich

W przedszkolu integracyjnym dziecko uczy się współpracy bez względu na różnice występujące między jego rówieśnikami. Plusem tego typu placówek jest to, że każde dziecko traktowane jest jednakowo, bez względu na swoje zdrowie lub chorobę. Zajęcia odbywające się w placówce pozwalają dzieciom na rozwijanie empatii, tolerancji, poznawanie siebie nawzajem i wspólnej pracy nad zadaniem. Uczą się być bardziej otwarte, empatyczne, poznają różnorodność świata, co pozwala im na rozwój własnej osobowości i przygotowanie do przyszłego życia.

Personel takiej placówki jest wykwalifikowany i ma doświadczenie w pracy z dziećmi, niezależnie od ich zdrowia. Nasze przedszkole integracyjne w Gostyniu zapewnia realizację ciekawych zajęć w mniejszych grupach. Pozwala to w łatwiejszy sposób skupić się na każdym dziecku indywidualnie, a także na zapewnienie mu odpowiedniej opieki i wsparcia.

Pozostałe zalety przedszkola integracyjnego

Ważną zaletą przedszkoli integracyjnych jest to, że dzieci uczą się od najmłodszych lat tolerancji oraz akceptacji różnic między ludźmi. W grupie możemy znaleźć dzieci dotknięte różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Dzieci zdrowe uczą się, jakie trudności mogą napotkać ich rówieśnicy i czego potrzebują, by rozwijać swoje możliwości. Uczą się, że różnice są naturalne wśród ludzi i nie powinny stanowić barier w nawiązywaniu relacji, a wręcz przeciwnie – stanowić atrakcyjną okazję do poznawania kultury i innych wartości.