Jak wyglądają zajęcia z Cyber Okiem dla dzieci niemówiących?

Każdy rodzic chce dla swojego malucha jak najlepiej. Z tego względu wybór odpowiedniego przedszkola okazuje się szczególnie ważny. Jest to bowiem miejsce, w którym dziecko powinno nie tylko przyjemnie spędzać czas, ale także rozwijać się. Szczególną opieką powinny być objęte maluchy niemówiące, a także borykające się z wszelkimi problemami z komunikacją.

Cyber Oko, czyli zajęcia ukierunkowane na rozwój

Na samym wstępie warto doprecyzować, czym w ogóle jest wspomniane Cyber Oko. Najprościej mówiąc, to nowoczesne urządzenie, które zrewolucjonizowało współczesną rehabilitację osób niemówiących, w tym także dzieci. System umożliwia zlikwidowanie barier komunikacyjnych, jednocześnie wykazując niezwykle skuteczne działanie terapeutyczne. Ten niepozorny sprzęt to kamień milowy we wspomaganiu rehabilitacji dzieci o szczególnych potrzebach.

W naszym przedszkolu dla dzieci z zaburzeniami w Gostyniu prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem Cyber Oka. Maluchy mają wówczas okazję posiąść nowe umiejętności, zwiększyć zasób słownictwa, a także stopniowo pokonywać barierę komunikacyjną. Urządzenie można dostosować do wieku oraz możliwości malucha, dzięki czemu terapia jest jeszcze bardziej efektywna. Co więcej, możliwe jest również monitorowanie postępów.

Działanie systemu ukierunkowane jest na komunikację oraz rehabilitację. Dziecko ma możliwość  wyrażania swoich potrzeb, skutecznego kontaktowania się z otoczeniem, a także stałego rozwoju. Program wyposażony jest w wiele plansz o różnym poziomie skomplikowania oraz o rozmaitych zakresach tematycznych. Słowem, Cyber Oko to szansa na poprawę jakości życia malucha i wspomaganie jego terapii.

Jeżeli chcesz zadbać o rozwój swojego dziecka, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego przedszkola. Zapraszamy zarówno maluchy z zaburzeniami, jak i bez. Stawiamy na rozwój, zrozumienie oraz codzienne wspieranie rehabilitacji. Pomagają nam w tym nowoczesne sprzęty, a także specjalistyczne metody.